Заклинило ручку на стулці вікна та способи розблокування

Дуже часто буває так що, якось криво закрили вікно або не до закрили з сторони верхньої петлі, а ручка при Відкриванні стала на 45 градусів і не йде. Підсумок такого процесу сумний, ручка на стулці вікна просто перестала працювати! Перевести ручку в поворотний стан, і закрити вікно неможливо. 

Якщо ви закрили вікно, а вгорі (в районі верхньої петлі) утворилася щілина і ручка анітрохи не провертається - Вам відкрити вікно не вийде - викликайте терміново майстра з ремонту вікон або дверей.

Якщо ручка заклинила в поворотно-Відкидному положенні, то можете спробувати розблокувати нижчепереліченими способами.

заклинило ручку

Як можна розблокувати стулку вікна або дверей?

Перший варіант—якщо вікна на гарантії, звернутися до виробника і чекати майстра.

Другий варіант—зняти ручку, визначити причину заклинювання і усунути її. Причина, до речі, може бути і не в ручці, а в замковій частині фурнітури (потрапило сміття, зламався механізм, просіла стулка). Потрібно дивитися по місцю.

Третій варіант—у поворотно-Відкидної стулки, на торці, з боку ручки, є такий підпружинений прапорець-важіль званий блокіратор повороту ручки Від мимовільного Відкриття. Коли стулка Відкинута або Відкрита він пружиною Відводиться в сторону і блокує ручку в даному положенні. Але іноді блокіратор заїдає, буває це коли Відбулося викривлення профілю рами або стулки, починає важіль проходити повз механізму на рамі, або користувач сам його мимоволі притиснув. Ручка довільно проскакує через блокіратор, але надалі повернути її не буде можливості. Щоб провернути ручку, цей важіль треба притиснути, направивши вниз (вздовж торця стулки), фурнітура розблокується і ручку можна буде повернути в потрібне положення. 

Четвертий варіант—блокувальник помилкової дії буває встановлено в ножицях вікна, і при просіданні стулки фіксатор не дістає до штиря і ручка не повертається. Потрібно підняти стулку шестигранником на пару витків що б спрацював блокіратор.

Залежно Від виду фурнітури вікна, розблокувати стулку вікна, можете попробувати самостійно. Можливо причиною, коли, заклинило ручку і не Відкривається вікно, стала несправність фурнітури або будь-які засмічення її. Тому якщо не один з перерахованих вище варіантів не підійшов, то потрібно викликати майстра по ремонту вікон.